![ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ](https://thermaiko-odeio.gr/wp-content/uploads/2023/11/20231123_210732_0000.png)
Χριστουγεννιάτικη Συναυλία: “To Φτερό του Δράκου”
Με χαρά το Θερμαϊκό Ωδείο Α. Τούμπας και Αμπελοκήπων, σας προσκαλούν σε μία μοναδική χριστουγεννιάτικη συναυλία που θα πραγματοποιηθεί στις 8 και 9 Δεκεμβρίου, ώρα 8:00 μ.μ. Παρουσιάζουν “To Φτερό του Δράκου”, 13 μουσικά παραμύθια που υπογράφουν ο Δημήτρης Μαρκατόπουλος και ο Χρίστος Παπαδόπουλος.
Στη συναυλία αυτή, συμμετέχουν η ορχήστρα των καθηγητών των ωδείων, μαζί με τις χορωδίες , παιδική και εφηβική.
Υπόσχονται να σας ταξιδέψουν σε έναν μαγικό κόσμο με οδηγό την μουσική και το τραγούδι!